Pause Play

O projektu Elegance bez bariér


Módní přehlídka vozíčkářů aneb Elegance bez bariér odstartovala prvním ročníkem, který se konal začátkem února roku 2013 v Rychnově nad Kněžnou ve Společenském centru. Přemýšlíte o tom, proč jsme se rozhodli celou charitativní akci zorganizovat? Hlavním poslaním této akce bylo získat dostatek finančních prostředků pro Jiřího Šimůnka, který trpí svalovou dystrofií. Toto postižení postihuje z 99,9% převážně chlapce a téměř všechny děti ztrácí schopnost chůze mezi 7. až 12. rokem života. Charakteristikou pro toto onemocnění je svalová ochablost, která postihuje nejdříve nohy a pánevní svalstvo, později se rozšiřuje na horní končetiny, krk a dýchací cesty. Onemocnění je neléčitelné.

Livie Kuchařová

První ročník


Akce byla úspěšně realizována dne 7. února 2013 ve Společenském centru v Rychnově nad Kněžnou a přinesla mimo jiné prezentaci značek Desigual poskytnutých obchodem Havlíčkova 919, modely a doplňky z Boutique Paradis fashion a autorskou kolekci návrhářky Jitky Šedové. Dále krásou oplývající modelky a modely na vozíčku i bez něho, zajímavé hosty jako byli například Muž roku 2009 Martin Zach, herec Braňo Polák a další.


Nouze nebyla ani o bohatý program. Vystoupili Ready Kirken, Livie Kuchařová a hradecká taneční skupina T- Bass! Diváci se také zapojili, a přispěli koupí losů do tomboly, jejíž výtěžek byl nedílnou součástí vybrané částky. Jedinečným večerem provázeli sympatičtí moderátoři Eva Myšíková a Vladimír Kořen. V závěru večera byl předán Jirkovi šek v hodnotě 93 000 Kč.


Druhý ročník


Dne 21. března 2014 proběhl dlouho očekávaný druhý ročník naší charitativní módní přehlídky vozíčkářů. Atmosféra byla úžasná a stejně jako v předchozím roce, i tentokrát jsme podpořili rodinu chlapce se svalovou dystrofií.


K vidění byly nádherné modely a doplňky od Ivety Vaňkové se značkou N/IV, Marty Musilové se značkou Mfashion, a konečně krásnou kolekci obchodu Havlíčkova 919 se značkami Diesel Pape Jeans a Desigual. Celým úžasným večerem prováděli moderátoři Eva Myšíková a Martin Zach. Vystoupili Ondřej Ruml, kapela Memphis a Mirka Miškechová. Akci svou účastí podpořil i Jan Havlovic, tvář roku 2012. Výtěžek druhého ročníku přinesl rodině Peškových 121 000 Kč a kromě toho i další dary v hodnotě 35 000 Kč.


Třetí ročník

Hned úvodem bychom rádi za celý realizační tým poděkovali všem, kteří se na akci podíleli. Velké díky patří sponzorům, štědrým dárcům, ale i rodinám a všem jednotlivcům, kteří svou pílí a nezištnou snahou pomohli z tohoto večera udělat něco, co snad ještě po dlouhou dobu zůstane v živé paměti všech zúčastněných. Atmosféra byla úžasná a pevně věříme, že celou přehlídku si užili úplně všichni diváci v publiku, stejně jako úžasní modelové a modelky na vozíčku či bez něho. Pevně doufáme, že program, který plnil celý večer byl pastvou pro zrak i sluch, a že si každý přišel na své.

Třetí ročník byl výjimečný i v tom, že jsme rodině Vítkových dopomohli hned několika způsoby. Láďovo velké přání bylo mít notebook, a zde patří díky společnosti ASUS, která mu jeden krásný kousek v hodnotě 16.000,- věnovala. Dále Nadační fond společnosti Tesco přispěl rodině Vítkových nádhernou částkou 30.000,- Sečteno, podtrženo - sponzorů bylo mnoho a všem patří velké díky právě za to, že celková částka, kterou rodina obdrží, se vyšplhala na 132.000 Kč

* * *

Předchozí úspěch nás motivoval k rozhodnutí v akci pokračovat a doufáme, že i další ročníky se setkají se stejnou nebo lepší odezvou. Rádi bychom zachovali směr a cíl této charitativní akce - pomáhat lidem se svalovou dystrofií.

Mgr. Michaela Šerejchová & Mgr. Veronika Vavrečková
© Elegance bez bariér 2013 - 2017